e-Doręczenia Certum

e-Doręczenia Certum Kalisz

Co to są e-Doręczenia ?

e-Doręczenia Certum to niezwykle użyteczne narzędzie, umożliwiające zarówno odbieranie, jak i wysyłanie elektronicznych listów poleconych do różnego rodzaju odbiorców, w tym urzędów, firm oraz osób fizycznych. e-Doręczenie to po prostu elektroniczny list polecony. Skrzynkę e-Doręczenia Certum załatwisz w siedzibie firmy ELPRO-BIS: Kalisz, ul. Sukiennicza 5a.

Zalety e-Doręczeń

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą szybko i bezpiecznie przekazywać ważne dokumenty i informacje, bez konieczności korzystania z tradycyjnej poczty. Odbierając elektroniczne listy polecone za pomocą e-Doręczeń Certum, odbiorcy mają pewność autentyczności dokumentu oraz jego bezpieczeństwa. Niewątpliwie ma to kluczowe znaczenie w przypadku przesyłania ważnych informacji czy umów. Ponadto, możliwość elektronicznego doręczania listów poleconych pozwala na oszczędność czasu, eliminując konieczność osobistego odbierania przesyłek lub czekania na kuriera. Poza tym e-Doręczenia to wygodne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ponieważ umożliwia szybką wymianę dokumentów z kontrahentami czy instytucjami publicznymi, bez konieczności papierowej korespondencji. W konsekwencji, e-Doręczenia Certum przyczyniają się do usprawnienia procesów komunikacyjnych oraz administracyjnych, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody dla użytkowników.

Zwykły list polecony

e-Doręczenia Kalisz - typy usług

Ustawa z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (tzw. „Ustawa o e-doręczeniach”) przewiduje trzy typy usług związanych z elektronicznym doręczaniem korespondencji. Są to:

Kwalifikowana usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego KURDE

Usługę tą świadczą krajowi kwalifikowani dostawcy usług zaufania. Takim dostawcą jest Asseco Certum. Firma ELPRO-Bis jest Autoryzowanym Patnerem Certum w Kaliszu. Certum zapewnia narzędzia umożliwiające jednoznaczną identyfikację nadawcy lub adresata danych przesyłanych w ramach usługi oraz datę i czas wysłania. Ponadto e-Doręczenia Certum gwarantują bezpieczeństwo danych i poufność korespondencji.

Publiczna usługa rejestrowanego doręczenia elektronicznego PURDE

Do świadczenia tej usługi obowiązany jest operator wyznaczony, którym jest obecnie Poczta Polska

Publiczna usługa hybrydowa PUH

Usługę tą będzie świadczył operator wyznaczony. Polega ona na dostarczaniu wiadomości elektronicznej w postaci papierowej do osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą skorzystać z usługi elektronicznej. Dlatego w ramach usługi hybrydowej dokument elektroniczny jest przekazywany publicznemu dostawcy usługi e-Doręczeń, który go drukuje i dostarcza w formie papierowej adresatowi.

Skrzynka e-Doręczenia Kalisz Certum - jak założyć

Rejestracja

Skrzynkę do e-Doręczeń w Certum możesz założyć na stronie panel.certum.pl. Jeśli masz konto w serwisie, logujesz się. Jeśli nie masz konta zakładasz je. Następnie wypełniasz wniosek i postępujesz zgodnie z instrukcjami. Pomimo, że procedura założenia skrzynki nie jest trudna, to wymaga potwierdzenia tożsamości osoby składającej wniosek. Dlatego dla niektórych Klientów wygodniejszym sposobem założenia skrzynki e-Doręczeń będzie wizyta w naszej firmie w Kaliszu i założenie jej przez naszych pracowników. Ponieważ nasi Operatorzy PPT Certum mają uprawnienia do potwierdzenia tożsamości, więc wszystkie formalności załatwisz na miejscu.

Jak potwierdzić tożsamość

Utworzenie skrzynki wymaga weryfikacji tożsamości osoby składającej wniosek. Oczywiście weryfikacja ta może odbyć się, w zależności od Twoich potrzeb i wymagań, na dwa możliwe sposoby:

e-Doręczenia Certum Kalisz - zakładanie skrzynki

Kiedy przedsiębiorca musi mieć skrzynkę do e-Doręczeń ?

Od kiedy e-Doręczenia Certum

Firmy i urzędy muszą założyć i korzystać ze skrzynek e-Doręczeń w wyznaczonym przez Ustawę czasie. Dlatego przedstawiamy harmonogram wprowadzania obowiązku stosowania Krajowego Systemu Doręczeń Elektronicznych

Firmy

Termin na wdrożenie e-Doręczeń, zależny od daty rejestracji Twojej firmy w CEIDG lub w KRS:

Zawody zaufania publicznego

Dodatkowo przedstawiciele zawodów zaufania publicznego, będą zobowiązani do posługiwania się e-Doręczeniami od 1 października 2024 roku. Dotyczy to:

Administracja

Oferta skrzynek e-Doręczenia Kalisz Certum

Free
4GB
0,00 złza 1 rok
 • 1 użytkownik

 • 0 przesyłek do firm i osób fizycznych. Możliwość dokupienia.

 • Możliwości nadawania przesyłek do administracji publicznej, firm i osób fizycznych

 • Możliwość wysyłki do jednego adresata

 • Import przesyłek

 • Powiadomienia e-mail

 • Czas przechowywania wiadomości na skrzynce wynosi 90 dni

Standard
8GB
183,27 zł bruttoza 1 rok
 • 3 użytkowników

 • 100 przesyłek do firm/rok w abonamencie. Możliwość dokupienia.

 • Możliwości nadawania przesyłek do administracji publicznej, firm i osób fizycznych

 • Możliwość wysyłki do wielu adresatów

 • Import przesyłek

 • Powiadomienia e-mail

 • Nieograniczony okres przechowywania wiadomości na skrzynce

PREMIUM
16GB
490,77 zł brutto za 1 rok
 • 10 użytkowników

 • 300 przesyłek do firm/rok w abonamencie. Możliwość dokupienia.

 • Możliwości nadawania przesyłek do administracji publicznej, firm i osób fizycznych

 • Możliwość wysyłki do wielu adresata

 • Import przesyłek

 • Powiadomienia e-mail i SMS

 • Nieograniczony okres przechowywania wiadomości na skrzynce